ZÁKLADNÍ INFORMACE O ŠKOLE

Studium je ukončeno maturitou, nabízíme možnost získání jazykového diplomu z anglického a německého jazyka.

79-01-C/01

ŠVP - Poznávání nás baví

7941K81

Gymnázium 8-leté

ŠVP - všeobecné gymnázium

7941K61

Gymnázium 6-leté

ŠVP - živé jazyky

7941K41

Gymnázium 4-leté

ŠVP - živé jazyky

Podporujeme všechny žáky

Další možnosti snížení školného jsou prospěchová stipendia za vynikající reprezentaci školy nebo za výrazné úspěchy v mimoškolní činnosti. Pokud na škole studují sourozenci, starší z nich platí polovinu školného po celou dobu studia. Našim studentům nabízíme:

• systém stipendií
  • snížené školné
  • učebnice zdarma
  • studijní konzultace zdarma
  • zvýhodněné zahraniční projekty a zájezdy

Profilové předměty

Německý jazyk, anglický jazyk, francouzský jazyk, španělský jazyk, praxe v oblastech stanovených orientací školy u jazykových tříd, přírodovědné předměty a projekty u tříd všeobecného gymnázia.

Každoročně můžete volit z nabídky těchto nepovinných předmětů:

Jazyky:
– francouzský
– španělský
– ruský
– latinský
– italský
– anglický – pokud není jako jazyk povinný
– německý – pokud není jako jazyk povinný

– mediální výchova
– sborový zpěv
– sportovní hry
Konkrétní předměty otevíráme dle zájmu studentů – i napříč ročníky.

Každoročně

• lyžařské kurzy (Hochficht, Železná Ruda)
  • týdenní sportovní letní kurz pro studenty 3. ročníku
  • zahraniční poznávací zájezdy dle výběru a zájmu studentů
  • 3 - 4x výměnný pobyt s partnerským gymnáziem Rohrbach v Rakousku
  • projekty programu Erasmus+
  • exkurzní návštěvy do evropských institucí v Bruselu a Štrasburku
  • účast ve studentských soutěžích (technických, sportovních i uměleckých)
  • účast v olympiádách, počítačových i dalších vědomostních soutěžích
  • nominace soutěže"Talent roku" okresu Tábor i Jihočeského kraje

Školné základní škola

• I.A: 8.000,-
  • II.A a III.A: 9.000,-
  • IV.A a V.A: 10.000,-
  • družina: 1.000,-
  • zápisné: 1.000,-

Školné gymnázium

• prima - kvarta: 18 000,- (zápisné 1000,- Kč)
  • 1.ročník - 4. ročník: 20.000,-

Výuka a rozvrh

Výuka začíná v 7:50 hod. (gymnázium) a v 8:00 hod. (základní škola) a rozvrh i přestávky jsou upraveny tak, aby se dojíždějící studenti včas dostali jak na vyučování, tak i po vyučování domů. V budově školy je jídelna, kde každý student má možnost si zakoupit obědy (více stravování). Poskytujeme též možnost sportovních, kulturních i jazykových aktivit.

Zájmová činnost

Divadlo

Studenti naší školy během roku nastudují 2 – 3 divadelní hry z vlastního pera, které pak předvádějí malým divákům na základních a v mateřských školách.

Cestovní kancelář

Fiktivní firma – Šlápota s. r. o., cestovní kancelář organizuje školní akce, zájezdy, kde napomáhají i studenti.

Školní časopis

Studenti si organizují vydávání studentského časopisu “Soukromák”, kde naleznete zajímavé články (nejen) ze života v naší škole.

Spolupráce s významnými regionálními zaměstnavateli

Naši studenti zde mohou vykonat studentskou týdenní praxi, kterou realizují vždy v květnu ve 3.ročníku: Brisk Tábor, Greiner Tábor, IMG Planá n.Lužnicí, Edscha Automotive Kamenice, ESW Košice, to vše jsou firmy, které nabízejí studentskou praxi, ale které zároveň požadují jako podmínku zvládnutí cizího jazyka / cizích jazyků. I tak se mohou studenti přesvědčit o důležitosti jazykové výuky a nutnosti složit si jazykové certifikáty co nejvyšší úrovně. Také spolupráce s dalšími institucemi rozšiřuje obzor studentů : Město Tábor, redakce Táborského deníku, Knihovna Tábor, mnoho menších lokálních firem a organizací.