PROMO VIDEO TABSG 2022

Gymnázium 4-leté

ŠVP - živé jazyky

Podporujeme všechny žáky

Chápeme, že školné je pro mnoho rodin zásahem do rozpočtu, snažíme se tedy vytvářet systém dalších možností pro snížení školného, jako jsou prospěchová stipendia za vynikající reprezentaci školy či výrazné úspěchy v mimoškolní činnosti. Pokud na škole studují sourozenci, starší z nich platí polovinu školného po celou dobu studia.

Nabízíme

• systém stipendií
  • snížené školné
  • učebnice zdarma
  • zvýhodněné zahraniční projekty a zájezdy
  • studijní konzultace zdarma

Klademe důraz na jazykovou vybavenost

Nabízíme možnost získání jazykového diplomu z anglického jazyka (MOVERS, KET, PET, FCE) a německého jazyka (SPRACHDIPLOM).

Školné

• I.A - V.A: 15.000,-/rok
  • VI.A - VIII.A: 20.000,-/rok
  • družina: 500 - 1.500,-/pololetí
  • prima - kvarta: 22 000,-/rok
  • 1.ročník - 4. ročník: 27.000,-
  • + zápisné 1.000 Kč při nástupu na školu

Každoročně

• lyžařské kurzy (Hochficht, Železná Ruda)
    • zahraniční poznávací zájezdy dle výběru a zájmu studentů
    • účast v programu ERASMUS+ a výměnné pobyty
    • exkurzní návštěvy do evropských institucí v Bruselu a Štrasburku
    • účast ve studentských soutěžích a olympiádách

Zájmová činnost

Divadlo

Studenti naší školy během roku nastudují 2 – 3 divadelní hry z vlastního pera, které pak předvádějí malým divákům na základních a v mateřských školách.

Cestovní kancelář

Fiktivní firma – Šlápota s. r. o., cestovní kancelář organizuje školní akce, zájezdy, kde napomáhají i studenti.

Školní časopis

Studenti si organizují vydávání studentského časopisu “Soukromák”, kde naleznete zajímavé články (nejen) ze života v naší škole.

Výuka a rozvrh

Výuka začíná v 7:55 hod. a rozvrh i přestávky jsou upraveny tak, aby se dojíždějící studenti včas dostali jak na vyučování, tak i po vyučování domů. V budově školy je jídelna, kde každý student má možnost si zakoupit obědy (více stravování). Poskytujeme též možnost sportovních, kulturních i jazykových aktivit.

Spolupráce s významnými regionálními zaměstnavateli

Naši studenti zde mohou vykonat studentskou týdenní praxi, kterou realizují vždy v květnu ve 3.ročníku: Brisk Tábor, Greiner Tábor, IMG Planá n.Lužnicí, Edscha Automotive Kamenice, ESW Košice, to vše jsou firmy, které nabízejí studentskou praxi, ale které zároveň požadují jako podmínku zvládnutí cizího jazyka / cizích jazyků. I tak se mohou studenti přesvědčit o důležitosti jazykové výuky a nutnosti složit si jazykové certifikáty co nejvyšší úrovně. Také spolupráce s dalšími institucemi rozšiřuje obzor studentů : Město Tábor, redakce Táborského deníku, Knihovna Tábor, mnoho menších lokálních firem a organizací.