pencils-gcf46314ce_1920
Základní škola

Všechny informace o naší ZŠ na jednom místě.

dvojstrany
Nové číslo Soukromáku!

Už jste si přečetli nové číslo našeho magazínu?

pexels-leeloo-thefirst-5386750
Měsíční plán

Rozpis školních akcí, výletů a exkurzí.

bontour.cz
Zájezd 2024

Stále se můžete přihlašovat na poznávací zájezd do Rakouska a Německa v červnu 2024. Neváhejte, místa se plní!

pencils-gcf46314ce_1920

Základní škola

Všechny informace o naší ZŠ na jednom místě.

dvojstrany

Nové číslo Soukromáku!

Už jste si přečetli nové číslo našeho magazínu?

pexels-leeloo-thefirst-5386750

Měsíční plán

Rozpis školních akcí, výletů a exkurzí.

bontour.cz

Zájezd 2024

Stále se můžete přihlašovat na poznávací zájezd do Rakouska a Německa v červnu 2024. Neváhejte, místa se plní!

Výsledková listina

přijímacího řízení 2024

Milí rodiče a žáci, v přílohách najdete výsledky přijímacího řízení.

NEWS TABSG - díl 01/2024

pilotní díl plný zajímavých reportáží nejen ze života školy

Co najdete v tomto díle?
Dění ze školy, pokus, který zvládnete i doma, představení třídy I.A, nápad na zdravou svačinu a rozhovor s ředitelkou školy PhDr. Švadlenovou.

Tento díl připravili: Ela Čejková, Jan Duchoslav, Ellen Farová, Petr Kandler, Agáta Malenická, Klára Poláková, Anna Sedláková a Mgr. Iva Čejková.
© 2024, Táborské soukromé gymnázium a Základní škola

KARTY ISIC

informace pro studenty

Důležité informace pro zřízení, pro si jí pořídit a jaký je postup při ztrátě.

Vážení rodiče a příznivci školy,

chtěli bychom Vás velmi požádat o finanční příspěvek na náš Nadační fond. Příspěvek bude určen na rozvoj školy a nákup učebních pomůcek. V dnešní době nám velice pomůže a budeme rádi za jakoukoliv částku.

Číslo účtu je: 1530011/0300

stezkanavetrovy.cz

Představujeme naši novou stránku, která se zabývá historií dolování u Tábora, těžbou stříbra a je kronikou Větrov.

Školní schránka důvěry

stačí kliknout na odkaz...

Aktuální články

Měsíční plán červen 2024

3. června (pondělí) – fotografování tříd TABSG – den 2. (dle počasí – náhr. termín úterý 4.6.)
4. června (úterý) – akce „Glucinium“ z cyklu POKOS pro V.A, dohled PhDr. Varga, Monika Švadlenová
4. června (úterý) – 2. setkání Národního kabinetu matematiky v Praze – Mgr. D. Vondrášková
4. června (úterý) – Předškolní přípravka, od 15:30 v II.A – Mgr. Šádová
5. června (středa) – konference StreTech 2024, ČVUT Praha – dohled Ing. Šnajdr, Ing. Bosáková
5. – 7. června (středa – pátek) – studenti z BRG Rohrbach (Rakousko) na TABSG
6. června (čtvrtek) – seminář „Formativní hodnocení“ v NPI ČB – Mgr. Čejková
6. června (čtvrtek) – okresní kolo turnaje ve fotbale – chlapci II. stupeň ZŠ, dohled Bc. Jansa
7. – 8. června (pátek- sobota) – volby do Evropského parlamentu

 

10. června (pondělí) – školní přijímací zkouška 2.kolo, od 13:00
12. června (středa) – seminář „Kreativní vzdělávání“ v NPI ČB – Mgr. Čejková
12. června (středa) – setkání ÚPS Tábor MAP IV – PhDr. Švadlenová
13. června (čtvrtek) – tř. výlet – sekunda: Animarium Studio 1, Písek
13. – 15. června (čtvrtek – sobota) – studenti TABSG na BRG Rohrbach (Rakousko)
14. – 17. června (pátek – pondělí) – zahraniční poznávací zájezd Rakousko, výběr žáků, dohled Mgr. Novák, Mgr. Švadlena

 

17. – 20. června (pondělí – čtvrtek) – studenti z BRG Wels (Rakousko) na TABSG
17. – 19. června (pondělí – středa) – Škola v přírodě, Monínec – pro II.A, III.A, IV.A
18. června (úterý) – závěrečná Pedagogická rada od 13:30
19. června (středa) – tř. výlet – VI.A, prima, sekunda: Obludiště a Zoo Na hrádečku, Horní a Dolní Pěna
19. června (středa) – tř. výlet – VII.A, VIII.A: Cyklovýlet okolo Tábora
19. – 21. června (středa – pátek) – tř. výlet – 3. ročník: Prunéřov, Kadaň, Most
20. – 21. června (čtvrtek – pátek) – tř. výlet – VII.A, VIII.A: Cyklovýlet Třeboň
20. června (čtvrtek) – seminář „Hygienické minimum pro šk. jídelnu“ – online
20. června (čtvrtek) – seminář „Využití přírodních zahrad v předškolním vzdělávání“ v NPI ČB – Lenka Hlavicová
20. června (čtvrtek) – tř. výlet – sekunda: Animarium Studio 2, Písek

 

24. června (pondělí) – tř. výlet – 1. ročník, kvinta: Český Krumlov
24. – 25. června (pondělí – úterý) – Škola v přírodě, Roudná – pro I.A
24. – 26. června (pondělí – středa) – tř. výlet – kvarta: Český ráj
25. června (úterý) – tř. výlet – 1. ročník, kvinta: pěší výlet po okolí Tábora
25. – 26. června (úterý – středa) – tř. výlet – sexta: Radetice, Bechyně
25. – 27. června (úterý – čtvrtek) – tř. výlet – septima: Křivoklátsko
25. června (úterý) – Den otevřených dveří armády ČR – pro I.A až IV.A a VI.A až VIII.A, primu, sekundu, tercii
26. června (středa) – seminář „Jak učit lépe“ v NPI ČB – Mgr. Duchoslavová, Mgr. Ž. Svobodová
26. června (středa) – tř. výlet – tercie: Táborské městské galerie – program Tvořit galerii
26. června (středa) – tř. výlet – sekunda: Armádní muzeum Žižkov
26. června (středa) – tř. výlet – prima, VI.A: Přírodovědné muzeum Semenec
26. června (středa) – realizace zkoušek ÖSD Sprachdiplom – Mgr. Hesová, PhDr. Švadlenová
26. června (středa) – závěrečná porada učitelského sboru
28. června (pátek) – předání vysvědčení a ukončení školního roku

 

výhled na září:
2. září – 1. školní den 2024/25

ČASOVÝ PRŮBĚH A ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2023/24 – 1. pololetí

4. září (pondělí) První školní den
4. září (pondělí) ČAG opravné maturity, Mgr. J. Berková
5.-6. září (út,st) Adaptační aktivity ZŠ 1. stupeň
6. září (středa) Slavnostní shromáždění k oslavám 30.výročí založení školy
8. září (pátek) Dopravní hřiště 4.A
8. -11.září (pá-po) Adaptační pobyt Březová, prima + 6.A, Outdoor resort Březová, Rokytnice n. Rokytnou
11. září (pondělí) Předávání certifikátů Cambridge, 15:00, gotický sál Staré táborské radnice
13. září (středa) 15.00 – 16.00 Úvodní schůzka Cambridge kurzů AJ – MA Lic.Rodrigo Ramos
14. září (čtvrtek) Seminář Agrobiologie, Mgr. J. D. Vondrášková, Praha
13.-18.září (st. –po.) adaptační aktivity kvinty a 1.ročníku : příjezd skupiny z Gymnázia Škofja Loka, Slovinsko, ubytování v rodinách, společná účast na Táborských setkáních a ve výuce
25.- 28/29. září (po. –čt./pá.) adaptační aktivity kvinty a 1.ročníku : pobyt ve Slovinsku na Gymnáziu Škofja Loka, ubytování v rodinách, výlety a exkurze, společná účast ve výuce
20. září (středa) Projekt „Škola naruby“, knihovna Tábor, 2.A
21. září (čtvrtek) třídní schůzky pro 1. a 2.stupeň ZŠ a nižší gymnázium postupně od 15:30
21. září (čtvrtek) Školská rada od 15:00
21. září (čtvrtek) Seminář pro kariérové poradce SŠ, Praha, Mgr. Z. Novák
28. září (čtvrtek) Státní svátek
29. září (pátek) Ředitelské volno
4. října (středa) Husitské muzeum, 1.A, 2.A
18. října (středa) Burza škol, Univerzita Tábor
16.-18. října (po-st) Konference celostátní Asociace ředitelů gymnázií – Č. Budějovice, Hotel Clarion, pořadatel: Gymnázium Jírovcova+celá jihočeská asociace (PhDr. M. Švadlenová)
16.-20. října (po-pá)Projektová schůzka na BRG Wels, Rakousko, Peace Project 2023/24, 2 učitelé/učitelky + 4-6 žáků z každé partnerské školy
25. října (středa) Projekt „Škola naruby“, knihovna Tábor, 2.A
26.-27.října (čt,pá) Podzimní prázdniny
1. listopadu (středa) pedagogická rada za 1.Q a třídní schůzky celá škola postupně od 15:30
7. listopadu (úterý) Den otevřených dveří soukromých škol
17. listopadu (pátek) St. svátek – Den boje za svobodu a demokracii
1. prosince (pátek) Start plaveckých kurzů ZŠ – vždy v pátek, 1.A 8:15-9:00,2.A-5.A 8:30-10:05 (1.12.,8.12.,15.12.,22.12)
18. prosince (pondělí) Projekt Už jsem čtenář, 1.A
18.-22. prosince (po-pá) Lyžařský výcvik na Hochfichtu, Rakousko (4dny lyžování)
Vánoční akce
23. prosince 2023 – 2. ledna 2024 (so – út) Vánoční prázdniny
Vyučování začne ve středu 3. ledna 2024.
5. ledna (pátek) Plavecké kurzy ZŠ – vždy v pátek, 1.A 8:15-9:00,2.A-5.A 8:30-10:05 (5.1.,12.1.,19.1.,26.1.)
Třídní schůzky + pedagogická rada – termín bude upřesněn.
10. ledna (středa) Projekt Už jsem čtenář, 1.A
11. ledna (čtvrtek) Den otevřených dveří
29.ledna-2.února (po-pá) Lyžařský kurz na Hochfichtu, Rakousko (4dny lyžování)
31. ledna (středa) Předání vysvědčení s hodnocením za první pololetí

ČASOVÝ PRŮBĚH A ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2023/24 – 2. pololetí

1. února (čtvrtek) Ředitelské volno
2. února (pátek) Pololetní prázdniny
9. února (pátek) Plavecký kurz ZŠ, 1.A 8:15-9:00,2.A-5.A 8:30-10:05
16. února (pátek) Plavecký kurz ZŠ, 1.A 8:15-9:00,2.A-5.A 8:30-10:05
26.února-1.března (po-pá) Lyžařský kurz na Hochfichtu, Rakousko (4dny lyžování)
4.-10. března (po-pá) Jarní prázdniny
11.-15.března (po-pá) Lyžařský kurz na Hochfichtu, Rakousko (4dny lyžování)
28. března (čtvrtek) Velikonoční prázdniny
29. března-1. dubna (pá-po) Velikonoční svátky
9.-10. dubna (út,st) Zápis k základnímu vzdělávání
Přijímací řízení na střední školy , maturity, Třídní schůzky + pedagogická rada – termíny budou stanoveny v závislosti na termínech vyhlášených MŠMT.
1. května (středa) Svátek práce
2.-7. května (čt-út) Didaktické testy – maturita
8. května (středa) Den osvobození
28. června (pátek) Předání výročních vysvědčení a ukončení školního roku 2023/24

Zapojili jsme se

Jsme součástí těchto projektů

ovoce do skol

MÁTE JEŠTĚ NĚJAKÉ OTÁZKY?

Napište nám....