Cestujeme často a rádi!

„Cestujeme často a rádi“. To je naše motto a tak není divu, že tradice cestování je na naší škole hluboce zakořeněná. Snažíme se prosazovat zkušenost z cestování jako základní i doplňující prvek k vzdělání. Jezdíme na projektová setkání v rámci celé Evropy (Erasmus+, Comenius, Sokrates) a tyto cesty jsme pro vás pro vás popsali v části webu s názvem “mezinárodní projekty”.

Často vyrážíme do zahraničí na poznávací zájezdy. V devadesátých letech a na přelomu tisíciletí byly oblíbené destinace do měst a regionů „západní“ Evropy, cestovalo se tam, kam se dříve nemohlo – Londýn, Paříž, Bretaň, Madrid, Brusel, Mnichov a Rakousko obecně. Každoročně jsme pořádali zájezdy na vánoční trhy, rádi jsme navštěvovali Linec, Vídeň, Salzburg, Steyr, Drážďany či Norimberk. Následovala etapa jednodenních zahraničních zájezdů, byli jsme i v automobilkách – BMW v Mnichově a Audi v Ingolstadtu.

Od roku 2018 se opět po krátké odmlce jezdí na vícedenní zájezdy, velmi vzpomínáme na „italský“ okruh Padova – Modena – Maranello  – automobilky Lamborghini a Ferrari – Lago di Garda – Malcesine, neméně pak na „švýcarsko-francouzskou“ cestu do oblasti Ženevského jezera a Mont Blancu. Tento zájezd se mimochodem konal až napotřetí, v roce 2021, protože dvakrát byla cesta odložena díky koronavirovým opatřením. Poslední velká poznávací cesta, kterou jsme uskutečnili, byla oblast Dánska a jižního Švédska v letošním roce 2023, kde jsme viděli města jako je Göteborg, Malmö, Lund, Roskilde či Kodaň, navštívili jsme tam i automobilové Muzeum Volvo. A jaké jsou plány do budoucna? Navštívit francouzskou Bretaň a Normandii, rakouské Alpy u Innsbrucku či všechny tři státy v oblasti Beneluxu.

Velkým dílem našich cestovatelských aktivit jsou lyžařské zájezdy, vzpomínáme na zážitky z „lyžáků“ v Peci pod Sněžkou, Železné Rudě a hlavně těch zahraničních – Hochficht, Saalbach, Schladming a mnoho dalších míst, ve kterých jsme „zařízli hrany“ našich lyží či snowboardů.