Říjen jako měsíc matematických soutěží

V říjnu jsme měli několik soutěží, které se konaly on-line a často v průběhu celého měsíce. Jsou jimi Logická olympiáda a Matematický klokan. Výsledky přinášíme níže.

 

Nejprve jsme se pustili do logické olympiády, soutěže, která probíhala během celého října, níže najdete výsledky těch žáků a studentů, kteří překonali 75% celorepublikové úspěšnosti. Je nám ctí říci, že jich bylo zaprvé hodně a zadruhé s výbornými výsledky!

Kategorie A2 (2. ročník ZŠ)

Celkem se v Kategorii A2 (2. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 2899 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 97.

Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoTřídaKvantil (kraj)Kvantil (celkem) 
1.16.-34.315.-772.Šimoňák, Matias2.A75.2681.29

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)

Celkem se v Kategorii A (3.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 12509 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 627.

Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoTřídaKvantil (kraj)Kvantil (celkem) 
1.100.2490.-2553.Kukla, Josef5.A84.2179.85
2.398.-408.8999.-9148.Posavádová, Stella5.A35.8927.47

Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)

Celkem se v Kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 16876 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 910.

Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoTřídaKvantil (kraj)Kvantil (celkem) 
1.78.-82.1361.-1452.Měřínský, VáclavKvarta91.3291.67
2.198.-206.3390.-3532.Kouba, MartinTercie77.9179.50
3.393.-406.6828.-7092.Berková, LilianaSekunda56.2158.76
4.530.-548.9384.-9613.Hermová, AnnaPrima40.8843.72
5.549.-558.9614.-9888.Dohnal, TadeášSekunda39.2942.23
6.559.-574.9889.-10158.Poula, MatějTercie37.8640.61 

 Kategorie C (studenti středních škol)

Celkem se v Kategorii C (studenti středních škol) do soutěže zapojilo 12244 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 683.

Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoTřídaKvantil (kraj)Kvantil (celkem) 
1.98.-100.1639.-1714.Vintner, Filip3.ročník85.6586.32
2.115.-119.1952.-2011.Bervidová, Drahoslava4.ročník83.0283.82
3.133.-140.2164.-2248.Kadeřávek, Adam Libor4.ročník80.1681.99
4.191.-198.3142.-3253.Macholdová, Tereza3.ročník71.6773.89
5.297.-305.5012.-5168.Kulhavá, Marie3.ročník56.0858.44
6.339.-352.5615.-5779.Doubrava, Alexandr1.ročník49.5653.48
7.415.-426.6810.-7016.Šafrová, Nela2.ročník38.5843.55

 

Druhou soutěží byl Matematický klokan, který byl letos organizován za velmi obtížných podmínek online a navíc několikrát odložen. I tak jsme se zúčastnili celá škola a zde jsou výsledky těch, kteří měli vyšší počet bodů.

kategorie CVRČEK (2. A + 3. A)
Pleml Teodor2. A85 bodů
Michálková Valentýna3. A80 bodů
Hotový Martin3. A76 bodů
Urban Matyáš3. A76 bodů
Stolínová Matylda3. A73 bodů

 

kategorie KLOKÁNEK (4. A + 5. A + prima)
Štemberkprima120 bodů
Novorka4. A117 bodů
Vyskočil5. A116 bodů
Všetečka5. A114 bodů
Kadeřávekprima100 bodů
Shonováprima99 bodů
Opava5. A99 bodů
Šimotováprima98 bodů
Křivánek5. A97 bodů
Kukla5. A96 bodů
Furišová4. A96 bodů
Kuklová5. A94 bodů
Bubleováprima91 bodů
Hudek4. A90 bodů
Kolářováprima89 bodů
Svobodováprima86 bodů
Soukupprima83 bodů

 

kategorie BENJAMÍN (sekunda)
Juneksekunda96 bodů
Berkovásekunda74 bodů
Čápovásekunda39 bodů
Měřínskásekunda37 bodů
Dohnalsekunda27 bodů

 

kategorie KADET (tercie + kvarta)
Měřínskýkvarta114 bodů
Lutsykkvarta94 bodů
Macek O.kvarta91 bodů
Kainráthovátercie79 bodů
Kouba M.tercie79 bodů
Lorencovákvarta75 bodů
Phamovátercie74 bodů
Vintnerovákvarta73 bodů
Pořízekkvarta71 bodů
Poulatercie63 bodů

 

kategorie JUNIOR (kvinta + 1. R + 2. R)
Vágnerová Lucie1. R87 bodů
Šafrová Nela2. R83 bodů
Kašparová Gabriela2. R71 bodů
Boháč Josef1. R62 bodů
Chiara Bjalončíková2. R60 bodů
Janková Nela1. R54 bodů
Doubrava Alexandr1. R49 bodů
Krtičková Tereza2. R49 bodů

 

kategorie STUDENT (3. R + 4. R)
Vintner Filip3. R74 bodů
Kluzáková Nikol4. R63 bodů
Macholdová Tereza3. R60 bodů
Bervidová Drahoslava4. R60 bodů
Kadeřávek Adam Libor4. R60 bodů
Rázl Vojtěch4. R56 bodů
Dilara Demir3. R54 bodů
Janouch Igor3. R53 bodů

 

Text: Mgr. Zdeněk Novák