Lyžařské kurzy 2023-24

Informace k lyžařským výcvikovým kurzům na Hochfichtu v Rakousku ve školním roce 2023/24

Místo: Hochficht, Rakousko

Web: skisport.com/Hochficht/cs

termíny:

  • 29.ledna – 1. února (PO-ČT)
    • pro třídy 7.A, sekunda
  • 26. února – 1. března (PO-PÁ)
    • pro třídy kvarta a vyšší GYM

vedoucí lyžařského kurzu: Mgr. Kateřina Pekárková
instruktoři: Mgr. Jana Lískovcová, Ing. Karel Mládek, Bc. Luboš Jansa
zdravotník: Daniel Šrámek

Jak to vypadá teď na Hochfichtu? Po kliknutí na obrázek naskočí záběry z online webové kamery.

Důležité

Tyto kurzy nejsou určeny pro začátečníky, nutné alespoň základy lyžování + jízda na vleku

Nezapomenout: průkaz totožnosti nebo pas.

Odevzdat: potvrzení o seřízení lyží (buď z půjčovny nebo svým podpisem ručí rodič), kopie karty pojištěnce, prohlášení o odpovědnosti za škodu, souhlas s podáním léku, souhlas s výjezdem žáka do zahraničí a potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte (platí 2 roky, po návratu vrátíme).

Pojištění žáků zařizuje škola.

Po celou dobu pobytu na kurzu platí školní řád a při opakovaném porušení budou rodiče vyzváni k převzetí dítěte na vlastní náklady.

Odjezd

V pondělí 29. 1. v 6:45 od Zimního stadionu Tábor rovnou na sjezdovku (oblečení na sjezdovku již do autobusu), oběd na sjezdovce

V pondělí 26. 2. v 6:45 od Zimního stadionu Tábor rovnou na sjezdovku (oblečení na sjezdovku již do autobusu), oběd na sjezdovce.

Návrat

I. turnus ve čtvrtek navečer k Zimnímu stadionu.

Ubytování a stravování

Ve vícelůžkových pokojích a s polopenzí v Jugendgästehaus Ulrichsberg (10 km od lyžařského střediska Hochficht), v pondělí se ubytujeme v cca. 16:00 po lyžování první den začínáme večeří, poslední den končíme snídaní; obědy budou v režii každého žáka (koupě obědu v restauraci na sjezdovce….), pitný režim zajištěn na chatě po celou dobu ubytování, nezapomeňte přezůvky.

 

Vybavení

Doporučený seznam věcí: Sjezdové lyže a hole pro sjezd ve vaku, lyžařské boty a helma s brýlemi ve vaku – předcházíme případnému poničení vybavení, lyžařské oblečení, dvoje rukavice, šálu (šátek), čepice. Oblečení + boty na vycházky a přezůvky do chaty, spodní prádlo, ponožky, papírové kapesníčky, ručník, mýdlo, sluneční brýle, společenské hry. Za mobil a elektroniku neručíme!!!!!

Peníze a zálohy

Skipas: v autobuse se bude vybírat 90 Euro na skipas, (první turnus – cena skipasu 85 Euro + 2 Eura záloha, před odjezdem bude zbytek Eur vrácen) 140 Euro na skipas, (druhý turnus – cena skipasu 136 Euro + 2 Eura záloha, před odjezdem bude zbytek Eur vrácen). Pitný režim zajištěn na chatě po celou dobu ubytování, doporučené kapesné 50-80 Euro, v místě ubytování je obchod Spar, ve kterém se můžeme po domluvě zastavit.

Zdroj foto 2x: lipno-sternstein-hochficht.cz