Vyhlášení literární soutěže “Čapkoviny”

Ve čtvrtek 20. dubna jsme se vydali do Prahy na vyhlášení 10. ročníku literární soutěže jménem ČAPKOVINY aneb Žijeme s knihou. Letošním tématem bylo “Kdybych tolik nepospíchal, možná bych to stihl”.

Naši školu reprezentovalo pět žákyní nižšího gymnázia, které se této soutěže účastnily, a to: z primy Lenka Poláková, Jindřiška Pechová a já, Apolena Pazderková, ze sekundy jela Aneta Neckářová a ještě Lilien Berková z kvarty. V 10. hodin ráno jsme i s paní učitelkou Pavlou Hesovou dorazily do budovy Městské knihovny v Praze, kde je nádherná věž z knížek a vypadá, že je nekonečná. Při příchodu jsme dostaly tašky s logem Čapkovin a malými dárečky a šly jsme si najít sedadlo. Na slavnostním vyhlášení byly předány hlavní ceny ve všech kategoriích a poté následovalo čtení vítězných prací. Z naší školy sice nikdo nevyhrál, ale myslím, že jsme si to všechny užily. V naší kategorii nižších gymnázií porota vybírala vítězné povídky z celkem 330 prací z celé republiky. Po skončení jsme si ještě zašly na oběd a poté vyrazily vlakem zpět do Tábora. Děkujeme paní učitelce Hesové, že s námi jela do Prahy. Moc jsem si to užila a myslím, že ostatní také.

Text: Apolena Pazderková

Foto: Mgr. Pavla Hesová