Milí čtenáři časopisu Soukromák,

letošní číslo otevřelo již osmý ročník nepřetržitého vydávání našeho školního časopisu. Za těch mnoho let se na těchto stránkách podílelo skutečně velká řádka žáků i učitelů naší školy, rád bych jim všem tímto poděkoval za snahu tvořit Soukromák tak, jak ho vidíme dnes. Ta snaha nebyla vždy jednoduchá a především v posledních dvou covidových letech bylo obtížné udržet časopis takový, jaký byl i předtím. Povedlo se a vy máte ve svých rukách další díl, v pořadí již dvacátý první!

No, původně jsem editorial chtěl začít něčím jako je „je tu jaro“ a oslavit tu část roku, kdy se příroda probouzí a den se prodlužuje, chtěl jsem tím i odklonit téma od všudypřítomného ukrajinsko-ruského konfliktu, který se odehrává jen několik set kilometrů na východ od nás, i když často i uvnitř nás nebo okolo nás. Ale úplně to nejde. Nebo ano?

Alespoň pro tento moment vydechněte a přečtěte si o životě naší školy, o jejích absolventech a jejich životních cestách a o tom, jak se ve škole máme dobře!

Hezké jaro a léto!

Marek Švadlena