Ve čtvrtek 29. května se u příležitosti Dne dětí konala naše školní atletická olympiáda. Počasí nám přálo a sportovní den si děti opravdu užily!
Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a běhu. Žáci 1.–3. tříd běželi 400 metrů, čtvrťáci 600 metrů a páťáci si poměřili síly na trati dlouhé 800 metrů. Děti bojovaly s velkým nasazením, podporovaly své spolužáky a na sportovišti panovala skvělá atmosféra. V každé třídě byli vyhlášeni tři nejlepší chlapci a tři nejlepší děvčata, kteří si odnesli diplom a medaili za své výkony. Velkým úspěchem letošní olympiády bylo také předání putovního poháru za největší počet umístění. Ten letos získala 4. třída, která nasbírala nejvíce bodovaných míst. Výrazně k tomu přispěla Kateřina Frantíková svými skvělými výkony napříč disciplínami.
Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za férové soutěžení, bojovnost i výbornou náladu během celého dne. Už teď se těšíme na další ročník atletické olympiády!
Text: Erika Vořechovská
Foto: Erika Vořechovská