Středa 7. června byla ve znamení naší účasti na již 15. ročníku konference Středoškolské Techniky – StreTech, kterou každoročně pořáda ČVUT v Praze ve spolupráci se středními školami již od roku 2007.

Naši žáci zde prezentovali svůj výzkum kosmetiky a své vlastnoručně vyrobené kosmetické produkty, které připravovali v hodinách chemie. Mezi různými technickými vychytávkami prezentovanými převážně studenty z technických středních škol, jejich stánek zářil růžovou barvou a krásně voněl. O stánek byl velký zájem a někteří z účastníků si dokonce odnesli vzorky mýdel, které měli naši žáci navíc. Kromě prezentace naší školy v národním měřítku jsme si odvezli spoustu zajímavých poznatků z ostatních stánků například o biopalivech, elektřině z rostlin, tepelných čerpadlech, bioreaktorech, historii šifrování, optických klamech a mnoho dalšího… Věříme, že tento ročník byl inspirativní zejména pro žáky sexty, kteří se na konferenci jeli s námi podívat a příští rok přijdou se svými vlastními nápady projektů, které by mohli vytvořit ať už v hodinách chemie, fyziky, matematiky anebo informatiky a následně prezentovat na příštím ročníku StreTechu. 

Text: Ing. Nina Bosáková, PhD.

Foto: Ing. Nina Bosáková, PhD.