Víte, jaký je celkový rozpočet města Tábor? Jak by podle vás měla vypadat ideální knihovna? Co je to Smart city? Takové a podobné otázky zazněli na Mladém fórum 2019, které se konalo ve středu 6. února 2019 v prostorách Jihočeské univerzity. Po přivítání představila krátce naše škola projekt Voda, kterému se za poslední půlrok intenzivně věnovala. Dále jsme dostali možnost obhajovat jednotlivé oblasti týkající se rozvoje města. Vyzkoušeli jsme si tak nelehkou práci, kterou mnozí odvádějí denně. Hlavním bodem programu však bylo zkonstruování projektu, který by byl prospěšný celému městu a vešel by se do participativního rozpočtu 250 000,- Kč. 


Za naši školu jsme prezentovali projekty hned dva: Náměstí TGM (Jiří Suchomel a Adam Kubík), který demonstroval problematiku placu před Střední zemědělskou školou. Na druhém projektu se podíleli Marek Kouba, Noemi Ježková (oba z TSGaZŠ) a Jindřich Novák (ze Střední Zemědělské školy). Touto “koalicí” jsme nejen upevnili vztahy obou středních táborských škol, ale také jsme v tomto složení získali ocenění Nejlepší projekt Mladé fórum 2019. Prezentace byla pojmenovaná Vítejte v Táboře! a poukazovala na nereprezentativní prostředí nádraží a Husova parku, které turisté zažívají ihned po vysednutí z vlaku/autobusu. Jsme rádi, že město se díky těmto podnětům bude dané problematice věnovat i nadále. Tato akce nám ukázala, že i hlas studenta má velkou váhu.