Způsob zadávání a odevzdávání domácích úloh

Způsob zadávání a odevzdávání domácích úloh

Celým procesem zadávání (pohled učitele) a odevzdávání (pohled žáka) provádí nápověda k programu Bakaláři. Prosím shlédněte.

Důležité upozornění: Mobilní aplikace Bakaláři je pouze prohlížeč, a tudíž neumí odesílat přílohu! Je proto nutné otevřít webový prohlížeč v PC nebo telefonu.

 Vážení rodiče a milí studenti,
pro plnění domácích úloh (a komunikaci mezi učiteli a žáky) používáme v současné době třídní e-mail či systém Bakaláři. Přihlásit se můžete přes školní web pomocí odkazu, nebo v mobilu přes mobilní aplikaci Bakaláři.
Pokud použijete webové rozhraní:
Najdete domácí úlohy v sekci Výuka – Domácí úlohy – uvidíte seznam všech Aktuálních úloh (předmět, kdy byla zadána, do kdy má být vyhotovena). V případě, že je na konci řádku malá kancelářská sponka, je pod ní skryta příloha (najeďte nad ní, sjeďte na název souboru a jedním kliknutím jej stáhnete).
 Pokud je poslední ikonka na konci tohoto řádku malá vlaštovka, nebo obálka, máte ofocenou úlohu odevzdat. Ofotit mobilem a poslat přes ikonku vlaštovky či obálky. Tyto ikonky otevřou okno pro zprávu, kde můžete pomocí sponky nad oknem pro zprávu poslat přílohu. Toto však funguje pouze ve webovém rozhraní a to jak na PC, tak na mobilu. Maximální velikost přílohy je 10 MB! Váš učitel Vám také může zaslat připomínku či opravu k domácímu úkolu, což poznáte podle uzavřené malé modré obálky na konci řádku zadané domácí úlohy.

 

Pokud použijete mobilní aplikaci Bakalář:
Pak po přihlášení klikněte na ikonku Domácí úkoly- uvidíte seznam úloh a malá sponka vpravo nahoře opět skrývá přílohu, kterou zde můžete stáhnout a otevřít. Bohužel z této mobilní aplikace nelze žádným způsobem odeslat zpět ofocené materiály. Musíte přejít na webové rozhraní v prohlížeči na mobilu nebo na PC.
Komens
Je to další součásti systému Bakaláři.
Pokud použijete webové rozhraní: Nabídka: Komens – Odeslat zprávu – vyberte z rozbalovací nabídky Učitel – označte konkrétního učitele. I zde můžete sponkou nad textem zprávy připojit přílohu.
Pokud použijete mobilní aplikaci Bakaláři: Nabídka: Komens – ikonka Nová zpráva vpravo dole (zde v mobilní aplikaci Komens také nelze přiložit přílohu).
V případě dotazů kontaktujte IT oddělení školy – Marcel Schworm.