Kam na další zájezd?

Připravujeme nový zájezd! Kam to bude?

červen 2023

??

??

Kontakt:

Mgr. Marek Švadlena

Mgr. Zdeněk Novák

Jak se stalo tradicí, začínáme připravovat už teď zájezd na další rok, konkrétně na červen 2023. Ve hře je několik destinací a prvních polovina září rozhodně!

 • během první poloviny září se máte možnost vyjádřit nad nabízenými možnostmi destinací
 • ve hře je několik míst:
  • Francie – Bretaň a Normandie, na závěr zastávka v Paříži
  • Francie – Provence a Monako
  • Dánsko a severní Německo, případně jižní Švédsko
  • Rakousko – Korutanská jezera, muzeum Porsche
  • jiný napád? sem s ním!
 • na zájezd se kromě žáků školy mohou přihlásit i jejich rodinní příslušníci

Foto: cestovkapohoda.cz

Foto: luxuspraha.cz

Foto: chamonix.com

Foto: getyourguide.com

program posledního konaného zájezdu (Švýcarsko, Francie, červen 2022):

1. den ODJEZD Z ČR – Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Pojedeme autobusem přes Německo a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

2. den ČOKOLÁDOVNA MAISON CAILLER, GRUYÈRES, LAUSANNE – Dopoledne přijedeme do malého městečka Broc, kde se nachází čokoládovna Maison Cailler. Během její prohlídky budeme mít možnost čokoládu ochutnat i nakoupit. Poté se krátce zastavíme v jednom z nejhezčích měst Švýcarska – Gruyères, které je proslavené nejen svojí malebností, ale také pěkným zámkem a výrobou sýra. Naší poslední zastávkou bude město Lausanne ležící na severním břehu Ženevského jezera. Zde se projdeme kolem nejvýznamnějších památek, např. katedrály Notre Dame s okolním terasami, odkud si užijeme pěkný výhled na město nebo náměstí Place Le Palud s renesanční radnicí ze 17. století. Na závěr budeme mít chvilku volna na občerstvení nebo nákup suvenýrů. Večer přejedeme na ubytování.

3. den CHILLON, MONTREUX, VEVEY, ŽENEVA – Po snídani odjedeme k Ženevskému jezeru, největšímu jezeru v Alpách. Navštívíme středověký hrad Chateau de Chillon ležící na skalním ostrohu na břehu jezera. Poté přejedeme do nedalekého mondénního letoviska Montreux. Krátce se zastavíme i ve Vevey, místě, kde v minulosti pobývali např. Dostojevskij, Sienkiewicz nebo Charlie Chaplin. V odpoledních hodinách se přesuneme do Ženevy. Prohlédneme si historické centrum města, projdeme se podél jezera (zahrada růží, krásné parky) a v případě zájmu vyrazíme na projížďku parníkem po jezeře. Uvidíme také jednu z místních dominant, vodotrysk Jet d´Eau. Večer odjedeme na ubytování jako minulou noc.

4. den CHAMONIX – Po snídani odjedeme k úpatí nejvyšší hory Evropy – Mont Blanc do města Chamonix, střediska zimních sportů. Zde budeme moci využít např. lanovku na Aiguille du Midi, odkud lze ve výšce 3 842 m n.m. obdivovat masiv Mont Blancu, město Chamonix a okolí. Můžeme se také těšit na ledovcovou jeskyni Mer de Glace, ke které se dopravíme speciálním vláčkem a lanovkou, případně pěšky. Na závěr nám zbyde volný čas na procházku po Chamonix, nákup suvenýrů nebo třeba ochutnávku savojských specialit fondue a raclette. Večer odjedeme zpět do České republiky.

5. den NÁVRAT DO ČR – V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v časných ranních hodinách.