DOTKNI SE VĚDY

Vloženo: 19. listopadu 2014

Dne 14. 11. 2014 se studenti kvinty, septimy a 4. ročníku spolu s učitelem Zdeňkem Novákem mohli zúčastnit výstavy „Dotkni se vědy“ na Akademii věd ČR.

Tato výstava se koná v rámci Týdne vědy a techniky, který patří mezi nejvýznamnější popularizační akce na podporu vědy a techniky v České republice. Tato akce zprostředkovává jedinečné setkání s českými vědci prostřednictvím různorodého programu. Tradiční festival vědy, který nejvýznamnější česká badatelská instituce pořádá letos již počtrnácté, nabídl přednášky, výstavy, interaktivní expozice, projekce filmů, workshopy, soutěže a kvízy.

Na pestrém programu se letos poprvé výrazně podílela Univerzita Karlova.

Festival Týdne vědy a techniky představuje mimořádnou příležitost, jak veřejnosti mj. sdělit, že bez vědeckého poznání by neexistovala průmyslová sféra. RNDr. Vojtěch Žák, PhD., formou zábavných fyzikálních pokusů našim studentům demonstroval „běžné“ fyzikální jevy. Výstava fotografií „Věda v obrazech” autora Doc. RNDr. Stanislava Daniše, PhD. zase našim studentům zprostředkovala detailnější pohled na fyzikální experimenty.



© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.