PRAŽSKÝ STUDENTSKÝ SUMMIT

Vloženo: 9. dubna 2015

Táborské soukromé gymnázium:
Zažij Pražský studentský summit!

To, že vzdělání není pouze sezení ve školních lavicích, si mohla na vlastní kůži vyzkoušet skupinka studentů z Táborského soukromého gymnázia s. r. o. díky účasti na Pražském studentském summitu. Tento projekt je organizován Asociací pro mezinárodní otázky a je postaven na modelových zasedáních organizací OSN, NATO, EU a Visegradské skupiny. Summit patří mezi nejprestižnější a největší projekty svého druhu ve Střední Evropě a pravidelně se ho účastní stovky studentů. Náplní je 5 přípravných workshopů, na kterých studenti vstřebávají nové vědomosti a procvičují si své schopnosti, vrcholem pak celého projektu je pětidenní konference, kde všichni účastníci zúročí své znalosti a posbírané zkušenosti. Vcítí se tak do role politiků, diplomatů a vysokých představitelů různých zemí.

Tato konference proběhla právě 5. – 9. března v Praze a Tábor měl zde jediné zastoupení v podobě tříčlenné delegace z Táborského soukromého gymnázia. Pražského studentského summitu se zúčastnili Kateřina Bělohlavová, Radvan Haj Abdo a Miroslav Lutovský, kteří zastupovali Rumunsko v modelu OSN. Zájmy Rumunské republiky obhajovali v orgánech pro životní prostředí, lidská práva, hospodářskou a ekonomickou radu. Tento projekt není jen o nekončících jednání, kde každý stát chce prosadit svá stanoviska, potkáte tam ale i nespočet zajímavých osobností z akademické a politické sféry – elitu našeho národa. Letos byla možnost setkat například s Erikem Taberym, Věrou Jourovou, Alexandrem Vondrou, Petrem Pavlem, Lubomírem Zaorálkem a mnoho dalších. Naše táborská delegace dokonce navštívila Rumunskou ambasádu a mohla diskutovat o opravdových postojích země. XX. ročník summitu se mohl pyšnit neobvykle pestrým doprovodným programem, návštěvy ambasád, senátu nebo diskuze se zajímavými lidmi, je pouze malý výčet.

Letošním heslem Pražského studentského summitu bylo: „Zažij summit!“ a tito studenti byli toho svědkem. Odvezli si odtud mnoho nezapomenutelných zážitků, inspirace, nových zkušeností i přátel.

Kateřina Bělohlavová

Vyšlo v Táborském deníku dne 3. dubna 2015.
Zdroj: Táborský deník
© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.