ZA ŠPANĚLSKOU KULTUROU

Vloženo: 30. dubna 2018
Napsal(a): Mgr. Kristýna Doubková


V pondělí 23. 4. 2018 se studenti španělštiny zúčastnili exkurze „Španělská kultura křížem krážem“, která se konala ve studiu ITAKA v Praze 2.

Jednalo se o interaktivní program zaměřený zejména na flamenko, nejslavnější španělský hudební žánr. Studenti nejprve shlédli hudební a taneční vystoupení a poté měli možnost si sami vyzkoušet tanec s mantonem, hedvábným, ručně vyšívaným šátkem, či si zahrát na cajon, perkusivní hudební nástroj. Dále si vyzkoušeli složit puzzle mapy Španělska a doplnit důležitá města, poskládat rozhovor v galicijštině a katalánštině a přiřadit díla k nejznámějším autorům španělské literatury.

Poslední částí programu byl kvíz, který měl za cíl připomenout důležité osobnosti nejen španělské literatury, ale i historie, sportu či kinematografie. Úplný závěr exkurze byl věnován španělské gastronomii, v rámci kterého měli studenti možnost ochutnat nealkoholickou sangríu a španělské tapas, například olivy, sýry, pečené švestky ve slanině nebo španělskou tortillu.© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.