EXKURZE U SOUDU

Vloženo: 27. prosince 2016
Napsal(a): Mgr. Jana Mašková


I v hektickém čase předvánočním si naši studenti třídy oktávy spolu se zájemci septimy našli čas a v úterý 20. 12. se zúčastnili hlavního přelíčení u Okresního soudu v Táboře, kde pan soudce Mgr. Kubů projednával kauzu ublížení na zdraví na diskotéce v Táboře. Studenti si se zájmem poslechli výpovědi obžalovaného, poškozeného i zúčastněných svědků a prohlédli si i videozáznam pořízený přímo v místě incidentu. Jednání bylo nakonec odročeno a další pokračování proběhne až v lednu, kdy by také měl padnout rozsudek.

Přínosem pro studenty bylo nejen praktické seznámení s prací soudce a dalších orgánů činných v trestním řízení, ale uvědomili si i skutečnost, jak lehko mohou přijít v opilosti „k úrazu“, kolik je může stát jedna přesně mířená rána do obličeje a jak snadno je malá lehkovážnost může přivést až před soud. Výrazně jim ke všemu pomohl sám pan soudce, který jim věnoval svůj drahocenný čas před jednáním i po něm a ochotně vysvětloval, odpovídal, popisoval, komentoval…

Studenti se nakonec shodli na tom, že podobná zkušenost bude prospěšná i pro příští studenty v kurzu práva v rámci předmětu ZSV v nejvyšším ročníku naší školy.


© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.