Projekt "Pro naše divadlo"

Projekt "Pro naše divadlo" probíhal po celý školní rok 2011. Jeho cílem bylo získat základní vybavení pro divadelní soubor a zvýšení kvality představení.
Základní aktivity, díky nimž byl projekt realizován, se uskutečnil v MŠ Kollárova, MŠ Vančurova, MŠ a ZŠ v Dražicích, Táborském soukromém gymnáziu.
V mateřských školách měla úspěch pohádka pro nejmenší, která byla propojena i s další činností v MŠ a spoluprací samotných dětí. Konečně mohli herci využít novou konstrukci i kulisy, které byly ušity přímo pro potřeby našeho divadla, a divadelní hra rázem získala větší kouzlo.
I organizace „Mikulášské nadílky“ měla kladné ohlasy. Divadelníci do ní vložili několik hereckých etud a děti se s popletenými a zábavnými čerty jen těžko loučily. Díky projektu soubor pořídil kompletní kostým Mikuláše, který jsme každoročně těžce sháněli. Program průvodce literární interpretací obohatil výuku u starších studentů a spolužáků. Kostýmy i kulisy jsou nadále využity i v hodinách literární výchovy.

Projekt byl podpořen z programu "Jihočeské krajské programy podpory práce s dětmi a mládeží pro rok 2011" a spolufinancován městem Tábor.


© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.