EXKURZE PO TÁBORSKÝCH ZAJÍMAVOSTECH

Vloženo: 25. dubna 2017
Napsal(a): Mgr. Zdeněk Novák

Dne 19. dubna 2017 se třída tercie vydala na exkurzi po táborských zajímavostech.

Nejprve tercie vystoupila na kostelní věž, ze které byl krásný výhled na město i okolí. Na věž vysokou 75 metrů vede 200 schodů a cestou nahoru je nutné podlézt zvon vážící přes 2,5 tuny.

Po návštěvě věže se celá třída vydala bát do podzemí. Tercie navštívila strašidelné podzemí, které se nachází ve středověkých katakombách 500 let starého domu na Žižkově náměstí v Táboře. V chodbách s tajemnou atmosférou viděli mnoho strašidelných stvoření jako například alchymistu a jeho dílnu, bílou paní, kata, mumie a další. Vše bylo scénicky osvětlenou a podbarvenou hrůzostrašnými zvuky, což v některých vyvolávalo opravdu velký strach a zděšení.

Po tomto, poněkud emociálně hlubším zážitku, jsme se vydali do Muzea čokolády a marcipánu. Zde si tercie prohlédla marcipánové exponáty, čokoládovou fontánu, pohádkový sklep, marcipánový model Žižkova náměstí atd. Navštívili jsme také tvořivou dílnu, kde si každý žák vyrobil svůj vlastní suvenýr z marcipánu. Na závěr tohoto skvělého dne každý ochutnal i zákusek a tekutou čokoládu v čokoláterii.


© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.