EXKURZE NA METEOROLOGICKÉ STANICI

Vloženo: 11. prosince 2015


V pondělí 16. 11. 2015 jsme se jako seminaristi ze zeměpisu a studenti nižších tříd vydali na exkurzi v pražském meteorologickém ústavu na Libuši. A jaké zážitky na ně čekaly?

Ráno v 8 hodin jsme vyrazili vlakem do pražského velkoměsta, kde na nás čekala zajímavá exkurze na meteorologické stanici. Po příjezdu se nás ujal velmi vstřícný pán, který nám věnoval celé dopoledne. Nejdříve nám poskytl nějakou tu hodinku teorie, a to, čím se ústav zabývá, co je náplní práce meteorologa a bez jakých pomůcek se neobejde. Po této přednášce nás zavedl do zahrádky, a ne jen tak ledajaké, jednalo se totiž o meteorologickou zahrádku. Pán nám ochotně ukázala všechny potřeby, čím a jak měří teplotu, srážky, vzdálenost mraků, směr a rychlost větru a spousty dalších jevů.

Vrcholem však celého programu bylo vypouštění meteorologického balónu. Nejdříve nám bylo vysvětleno k čemu, a jak takový balón slouží, jak často a z jakého důvodu se vypouští. Dokonce nám bylo nabídnuto balón osobně vypustit do atmosféry, čehož se ujal jeden z maturantů. Exkurze tak byla zdárně ukončena a my jsme se zas s nově načerpanými vědomostmi vrátili domů.zpět - Stalo se ...

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.