EXKURZE KVARTY DO FIRMY GREINER PERFOAM S. R. O.

Vloženo: 31. října 2017
Napsal(a): Mgr. Zdeněk Novák


Dne 25. 10. 2017 se třída kvarta spolu s p. učitelem Novákem vydala do podniku Greiner Perfoam s.r.o., který sídlí na Vožické ulici v průmyslové zóně nedaleko naší školy v Táboře. Je to dynamický podnik s několika pobočkami v Evropě, dále závodem v Asii a nově připravovaným výrobním závodem ve střední Americe. Jako samostatná divize Holdingu Greiner AG nabízí jeho partnerům a zákazníkům geografickou blízkost, kvalitní produkty, flexibilní a inovační přístup.

Dozvěděli jsme se, co všechno zde vyrábějí – např. pohledové díly pro zavazadlové prostory motorových vozidel, stejně jako speciální akustické komponenty pro vnitřní a motorové prostory. Vývojová centrála pro celou skupinu Perfoam je v mateřském závodě v rakouském Enns. Skupina se zaměřuje zejména na zákazníky vyrábějící prémiové modely osobních vozů. Prošli jsme si celkem 6 výrobních hal, kde vyrábějí již zmíněné komponenty automobilkám BMW, Daimler Benz, AUDI, Jaguar & Landrover, Bentley a v zámoří pro výrobce elektromobilů TESLA.

Po návštěvě této firmy proběhl workshop nejen se třídou kvarta, ale také se třetím ročníkem přímo v učebně kvarty. Diskutovalo se především o budoucím zaměření všech zúčastněných studentů a žáků.© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.