KURZ PRVNÍ POMOCI

Vloženo: 13. června 2017
Napsal(a): Adam Libor Kadeřávek, kvarta


V rámci projektu „Chceme se naučit zdravě žít“, který je spolufinancován městem Tábor, se v pátek 9. 6. 2017 uskutečnila další akce.

Stěžejním tématem byla péče o zdraví a osvojení návyků u dětí, které jsou nutné při poskytování první pomoci. Program byl rozdělen do dvou částí – teorie a praktické instruktáže. Akce se účastnila tercie a moje třída kvarta. V teoretické části jsme si vyslechli různé přednášky o tom, jak má první pomoc vypadat, co dělat a co ne. Také jsme byli informováni, jakým způsobem přivolat záchrannou službu nebo na jaké prvky bezpečnosti dávat pozor. V praktické části jsme si mohli vyzkoušet masáž srdce na figurínách, správné pozice při dýchacích potížích či při bolestech břicha. Na závěr jsme se účastnili různých modelových situací, při kterých jsme dávali první pomoc „zraněným“ (popáleniny, zlomeniny, řezné rány).

Celkově si myslím, že se akce povedla. Zejména praktická část byla užitečná. Přestože to byla již má třetí přednáška o první pomoci, dozvěděl jsem se i něco nového.


© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.