Mladé fórum města Tábor

Vloženo: 28. září 2015


Dne 23. 9. 2015 se naši studenti Petr Milichovský, Kristýna Rohová, Tereza Štorchová, Štěpán Štenc a Oliver Kukla zúčastnili Mládežnického fóra města Tábor. Setkání se uskutečnilo ve velkém sále Společenského domu Střelnice. Studenti se seznámili s řešením problémů, které byly označeny za 10 největších v loňském roce ( např. dostupnost wifi na náměstí, optimalizace jízdních řádů či obědy ve školních jídelnách). Toto setkání studentů má díky jejich názorům a podnětům umožnit sestavit žebříček 10-ti nejpalčivějších problémů našeho města z jejich pohledu. Těmito problémy se bude nadále zabývat vedení města a odborní garanti za jednotlivé oblasti.

Anketa probíhala formou brainstormingu. Následně se z napsaných podnětů vybraly 2 a ty postoupily do panelové diskuse pro všechny účastníky. Naši studenti se zabývali veřejným pořádkem a diskutovali se strážníkem městské policie.

Na konci tohoto dopoledne jsme se dozvěděli, že studentům např. vadí špatné víkendové spoje do vzdálenějších míst, chtěli by více strážníků městské policie v ulicích či více koncertů v našem městě. V odpolední části, která byla určena všem občanům Tábora, jsme také měli zastoupení u stolu mladých a dozvěděli se, že některé problémy, které vidí mladá generace, jsou společným tématem pro všechny.


© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.