DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Vloženo: 30. října 2016
Napsal(a): Mgr. Jarmila Lambertová


Ve středu 12. 10. 2016 šli žáci druhého ročníku a sexty na divadelní představení s neobvyklým názvem Tak trochu sváteční shakespearovská pošta. Na jevišti malého divadla vystoupili pouze dva učinkující, u malého stolku seděl a rozmlouval k divákům pan profesor Martin Hilský a za klavírem seděl hudební skladatel Daniel Dobiáš. Hodinu a půl nám pan Hilský vysvětloval historii sonetu a seznamoval nás i se zajímavostmi Shakespearových sonetů, které jako jejich překladatel důvěrně zná. Některé z přečtených sonetů pak následně přezpíval v chansonové podobě pan Dobiáš.

Pořad nás tak zaujal, že si někteří z nás i následně Shakespearovu sbírku sonetů přečetli a projevili zájem zařadit sonety do seznamu maturitní četby.
V úterý 18. 10. 2016 vyrazili žáci prvního ročníku a kvinty do Divadla Oskara Nedbala na divadelní představení Lékařem proti své vůli od Moliéra. Bláznivou frašku sehrálo ve svižném tempu a originálním zpracováním Divadlo Alfa z Plzně. Ocenili jsme prolínání hereckého světa lidí s loutkami, kdy se různě z herců stávali vodiči loutek a hudebníci, kteří doprovázeli hru scénickou hudbou nebo se různě doprovázeli při zpěvu. Uvědomili jsme si náročnost herecké profese, kdy nemůže pomoci virtuální počítačový svět, ale člověk musí předvést skutečné dovednosti.
© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.