KŘÍŽEM KRÁŽEM ZA KULTUROU ANEB MILÉ ZPESTŘENÍ DIVADLEM

Vloženo: 18. září 2017
Napsal(a): Kristýna Chalupská (septima)


Chladné podzimní ráno, další všední den před sebou a první hodina matematika. Studentská idylka. Avšak dnes, 14. 9. 2017, jsme všichni přišli včas, možná i rádi.

Přijelo k nám totiž velmi příjemné, dokonce i poučné, potěšení – kočovné Divadélko pro školy. Herci začali hrát hned po začátku výuky své dvouhodinové představení. Letos si pro nás připravili cestování časem. Zažili jsme vážného a nepřekonatelného Hamleta, naopak důvtipného Sluhu dvou pánů, tragickou Maryšu a spoustu dalších. Vše bylo ale uchopeno tak říkajíc po svém – v každé ukázce, ať už komedii či tragédii, byla skryta osobitá nálada tohoto malého divadélka. Hry nám byly více přiblíženy skrze vtip a aktuálnost současnosti, neztrácely ale na své vážnosti. Krásná byla také spolupráce s publikem – s námi, s žáky třetího ročníku, septimy a oktávy, kdy si pár z nás dokonce stihlo zahrát vedlejší role.

Nemalá část nás si představení opravdu užila, ostatně jako minulý rok, kdy nás navštívili Voskovec s Werichem. Troufám si říci, že takováto představení jsou prospěšná jak pro nás, tak pro vyučující. My si konečně skrze kratičké činohry zapamatujeme to, co bychom měli, a navíc máme pozvednutou náladu – a to se s námi hned pracuje lépe. Tudíž volám: Děkujeme a prosíme více takových představení! Už teď těšíme se na další…© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.