ČAJ O DESÁTÉ

Vloženo: 6. dubna 2017
Napsal(a): Mgr. Martina Švadlenová


V pátek 31. března proběhl projekt s prozaickým názvem Čaj o desáté.

Jak název napovídá, nechali jsme se inspirovat čajovými dýchánky, které zavedla v polovině 19. století v Anglii vévodkyně Anna z Bedfordu. Údajně proto, že se jí vlekl čas mezi obědem a večeří. My se v dopoledních hodinách opravdu nenudíme, ale chtěli jsme studentům zprostředkovat atmosféru, která mohla na takovém večírku panovat.

Podávaly se kvalitní čaje, hojně se diskutovalo o umění, hrálo se na hudební nástroje a zpívalo. To vše jsme na poslední březnové hodině zažili.

Studenti hudební výchovy nacvičili slavnostní etudu na flétny v doprovodu klavíru. Ukázali, že umí zahrát i na méně tradiční nástroje jako např. na skleničky od vína, na láhve, či si vyrobit vlastní rytmické nástroje. Vrcholem byla violová sonáta Joshui Johnse, kterou složil pro toto setkání.

Studenti z výtvarné výchovy si pro "hudebníky" připravili kvíz. Vyrobili kostýmy, jejichž námětem byla hudba (klasická, ale i současná). Dalším inspiračním zdrojem byla díla světových malířů, či směry výtvarného umění. Posuďte sami, moc se jim to povedlo.

Troufneme si říct, že nám bylo společně krásně, obohatili jsme se navzájem a uvědomili jsme si, proč se náš předmět jmenuje "estetická výchova".

Těšíme se na další setkání!© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.