EXKURZE DO FIRMY ROBERT BOSCH S. R. O. V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Vloženo: 3. listopadu 2017
Napsal(a): Mgr. Zdeněk Novák


Dne 23. 11. 2017 se třídy druhý ročník a sexta spolu s p. učitelem Novákem a p. učitelkou Musilovou vydala do podniku Robert Bosch, spol. s.r.o., který sídlí v Českých Budějovicích v průmyslové zóně. Robert Bosh spol. s.r.o. byl založen 1.5.1992 jako společný podnik mezi Bosch GmbH a Motor Jikov a.s. V roce 1995 společnost Bosch plně zakoupila společnost v Českých Budějovicích.

Dozvěděli jsme se, co všechno zde vyrábějí – např. se podílí na výrobě a vývoji automobilových dílů pro osobní automobily. Jejich výrobní program zahrnuje moduly palivových čerpadel v nádrži, rozdělovače paliva, plynové pedály, sací moduly, multifunkční pohony, škrtící ventily, kryty hlav válců a moduly redukce NOx. Mezi jejich zákazníky patří téměř všichni hlavní evropští, japonští, asijští a jihoameričtí výrobci automobilů.

Po návštěvě této firmy proběhl workshop s oběma třídami za účasti p. učitelky Macillisové a p. učitele Nováka. Diskutovalo se především o budoucím zaměření všech zúčastněných studentů.© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.