ASIJSKÝ DEN V HODINĚ ZEMĚPISU

Vloženo: 22. května 2017
Napsal(a): Mgr. Zdeněk Novák

V pondělí 15. 5. 2017 se na TSG v rámci vyučovací hodiny zeměpisu v tercii konal tzv. Asijský den. Byla to zároveň poslední hodina, která patřila vyučování Asie. Žáci si ji v podstatě řídili sami na základě přidělených témat prezentací a ukázek.

Dozvěděli jsme se hodně informací o indickém tradičním jídle, ale i o japonském jídle, které jsme měli možnost nejen ochutnat, ale také připravit. Jednalo se o originální přípravu japonského sushi.

Jako první na řadu přišel Jan Novák, který nám připravil velice zajímavou soutěž týkající se ohrožených druhů rostlin a živočichů na asijském kontinetu. Další byla prezentace spojená se zajímavou soutěží týkající se nejvíce navštěvovaných památek v jižní Asii, kterou si připravila Petra Hejna. Michael Kulíšek se zabýval spíše památkami v Rusku. Jihokorejské výrobky byly odprezentovány v podání Adély Vaňkové. Maruška Kulhavá připravila prezentaci na téma tradiční japonské obleky a největší pozornost věnovala oblečení pocházejícímu z Japonska. Při konzumaci jídla, které pro nás připravila Dilara Demir, jsme si všichni od kolotoče prezentací příjemně odpočinuli.

Marek Kouba pokračoval v prezentaci o největších asijských katastrofách a Igor Janouch nás zase seznámil s tím, jak přežít ve vysokých horách na tzv. osmitisícovkách, kterých je v Asii víc než 100. Na téma ohrožených druhů zvířat přišla řada také v podání Natálie Pániszové, která pro všechny připravila i křížovku o ceny. Vojta Kulhavý už jen celý zeměpis doplnil o tvorbu sushi, které všichni s chutí vyzkoušeli.

Všichni studenti odcházeli z hodiny s pocitem, že jsou zase o něco chytřejší a o zážitky bohatší.


© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.