AMERICKÝ DEN V HODINĚ ZEMĚPISU

Vloženo: 24. června 2016
Napsal(a): Mgr. Zdeněk Novák

V úterý 21. 6. 2016 se na TSG v rámci vyučovací hodiny zeměpisu v sekundě konal tzv. Americký den.

Dozvěděli jsme se hodně informací o severoamerickém tradičním jídle, ale i mexickém jídle, které jsme měli možnost i ochutnat a dozvěděli jsme se i zajímavé informace týkající se jihoamerických a středoamerických politiků, kteří jsou známí po celém světě jako například Hugo Chávez nebo Fidel Castro a mnoho dalších užitečných informací.

Jako první na řadu přišel Jan Novák, který nám připravil velice zajímavou soutěž týkající se značek severoamerický aut. Další byla prezentace spojená se zajímavou soutěží týkající se severoamerické přírody. Nádherné národní parky byly v podání Vojty Kulhavého. Maruška Kulhavá připravila prezentaci na téma severoamerická kuchyně. Při konzumaci jídla, které Maruška sama připravila, jsme se podívali na celou prezentaci o amerických pokrmech.

Dominik Dvořák pokračoval v prezentaci již zmíněných politiků a hned následovala prezentace o americkém kosmickém programu, kterou měla připravena Sabrina Shamsun a Veronika Blechtová. Poslední, kdo si něco připravil, byla Dilara Demir, která měla pro všechny mexické pokrmy, ať již klasickou tortilu s pálivou směsí nebo sladkokyselý salát s papričkami a mozzarelou.

Všichni studenti odcházeli z hodiny s pocitem, že jsou zase o něco chytřejší a o zážitky bohatší.© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.