ADVENTNÍ ATMOSFÉRU JSME ČERPALI TENTOKRÁT VE VÍDNI

Vloženo: 6. prosince 2016
Napsal(a): Mgr. Markéta Švadlenová


Barokní paláce, fiakry, nádherná vánoční výzdoba, adventní trhy komerční i řemeslné – starovídeňské, luxusní obchody a kavárny, ale také plakáty prezidentských kandidátů v „předvečer“ voleb, to vše byl obrázek, který jsme spatřili při našem čtvrtečním výletu do Vídně. 55-ti členná výprava studentů, rodičů a učitelů nepřijela ale jen za adventní atmosférou. „Vyšplhali“ jsme na věž 136metrového Stephansdomu, dominanty i symbolu Vídně (www.stephansdom.at), navštívili výstavu reprodukcí Michelangelových fresek v originální velikosti ze Sixtinské kaple, tato expozice byla do 4. 12. otevřena v kostele „Votivkirche“ a toto prostředí dalo vyniknout nejen nádheře fresek a vystižených postav ze Starého a Nového zákona, ale i technické dokonalosti jejich prezentace. „Poslední soud“, „Stvoření Adama“, „Vyhnání z ráje“, ale i mnoho neznámých a nových výjevů jsme mohli obdivovat na dosah ruky. (www.sixtinischekapelle.at ).


Zvládli jsme i návštěvu rakouské národní klenotnice, (www.schatzkammer.at ), kde jsou CELOROČNĚ vystaveny ORIGINÁLY korunovačních klenotů, a mnoha dalších cenností, pro studenty do 19 let je vstup ZDARMA. Povzdechli jsme si nad porovnáním s našimi poměry.

Výzdoba centra Vídně, kde má každá ulice svůj originální styl osvětlení, byla spolu s největším vídeňským trhem, kde najdeme nejen nepřeberné množství stánků, ale i dvě kluziště v Radničním parku a v budově Radnice pro děti dílny s možností ozdobit si perníčky nebo se podílet na výzdobě stromečku, vyrobit si adventní věnec nebo vánoční ozdobu, pro rodiče pak s kavárnou, to byl závěr našeho dne ve Vídni. V porovnání s předchozími předvánočními výlety třeba do německých Drážďan nebo Pasova – Vídeň je obrovská, a tak má co nabídnout v nepřeberném množství – umění je vybrat si a překonat to, že na konci dne unaveného návštěvníka trochu bolí nohy! Ale stálo to za to! Kam pojedeme příští rok …..???

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.