Výměnný pobyt ve Slovinsku


Ve středu 15. dubna 2009 se celá naše skupina, smíchaná ze sexty, druháku, prváku a kvarty, sešla v 8.00h na parkovišti před školou. Kolem 17 hodiny jsme se již vítali se slovinskými studenty, kteří si nás poté rozebrali domů.
Ve škole jsme pracovali na literárním projektu o evropském romantismu. Prezentovali jsme jej jak v národních jazycích (Slovince zaujala recitace Máje v češtině), tak především v angličtině. To se nám doma nestane, abychom trávili sobotu do 6 hodin do večera ve škole. Je to naše partnerské gymnázium, které jsme získali díky partnerství měst Tábor a Škofja Loka. Spolupracujeme s evropskou třídou tohoto gymnázia, která má na vysoké úrovni výuku cizích jazyků.
Poté jsme se vydali na prohlídku města. Slovinští učitelé slovy opravdu nešetřili, když popisovali historii téměř každé budovy v Škofja Loce. V pátek se vstávalo poněkud brzy, poněvadž jsme toho měli hodně před sebou. Jeli jsme se podívat na údajně největší jeskyni ve Slovinsku a rozhodně nás tato Postojna Jama, jak se jeskyně jmenovala, nezklamala. Hůře na tom byl hrad, jenž nikoho moc neoslovil svými prázdnými místnostmi. Hlavním cílem tohoto dne však bylo moře, na které jsme se tolik těšili. U něj naší výpravu přivítalo pěkné počasí a milé městečko, kde jsme se všichni společně vyfotili. Sobota již nebyla tak dobrodružná, ale zato o kulturu bylo postaráno. Dopoledne nám Slovinci ukázali hlavní město Ljublanu a navečer jsme byli svědky famozních velikonočních oslav, jež se zde každoročně opakují. Ani jsme se nestihli pořádně rozkoukat a byla tu neděle 8h ráno, což znamenalo velké loučení a návrat domů.© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.