ÚŽASNÝ LONDÝN!

Vloženo: 30. listopadu 2015


V polovině října se 15 studentům Táborského soukromého gymnázia splnil sen – ocitli se na celý týden v úžasném starobylém Londýně! V rámci dotačního programu Výzva 56 , který vyhlásilo ministerstvo školství, jim škola umožnila strávit skvělých několik dní v anglické škole a také se seznámit s krásami Londýna a blízkého okolí.

Studenti si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je bydlet a studovat v pravém anglickém studentském kampusu, který se nacházel na předměstí Londýna, v Chalfontu. Každé dopoledne si je vyzvedli angličtí lektoři a 4 hodiny pak spolu s nimi konverzovali o nejrůznějších tématech běžného života. Zažít výuku s krásnou univerzitní angličtinou byl pro studenty opravdový zážitek. V rámci pobytu v kampusu také ochutnali pravou anglickou kuchyni ve studentské jídelně, počínaje typickými „English breakfasts“ s vajíčky, slaninou a fazolemi, přes teplé obědy a večeře plné dušené zeleniny a mas na různé exotické způsoby, odpovídající multikulturnímu britskému prostředí.

Odpoledne pak účastníci programu strávili převážně procházkami po Londýně. Ve čtvrti Westminster si prohlédli např.London Eye, Big Ben, budovy parlamentu i slavné Westminsterské opatství, podél Temže pak došli k sídlu britského premiéra na Downing street a dále pokračovali kolem královských jízdáren až na Trafalgarské náměstí. Cesta k Buckinghamskému paláci byla poněkud zkomplikována, když přístupové cesty skrz Saint James park byly znepřístupněny stovkami policistů a tisícovými davy lidí, kteří čekali na jízdu královské rodiny s čínským prezidentem. Běžný smrtelník už asi dlouho neměl tu čest vidět na vlastní oči tolik vládců světa pohromadě...

Studentům neunikla ani skvělá příležitost vyfotit se se spoustou celebrit ve slavném muzeu voskových figurín, v Madam Tussauds. V tomto umělém světě plném lesku není opravdu nic nemožné, ať už zatoužímu po společné fotce s britskou královnou, prezidentem Obamou, Michaelem Jacksonem nebo třeba s Bradem Pittem. Při zpáteční cestě z muzea pak studenti mohli zažít babylón odpoledního Londýna z výšky horní paluby oblíbeného červeného double-deckeru. Sídlo královské rodiny ve Windsoru pak bylo opravdovou třešničkou na dortu.

V pátek po vyučování už studenty očekával jen doprovázející autobus a za několik chvil pak trošku teskně zamávali z větrné paluby trajektu impozantním doverským skalám. Tak zase někdy, vážená noblesní Anglie, na shledanou!© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.