ADVENTNÍ VÝLET DO DRÁŽĎAN

Vloženo: 21. prosince 2015


Dne 2. 12. 2015 se naše škola vydala na jednodenní exkurzi do předvánočních Drážďan s cílem, kterým se pro nás staly adventní drážďanské trhy. Něco po půl šesté jsme vyrazili autobusem z Tábora. Během cesty jsme si mohli prohlédnout krásy české přírody, třeba jako České středohoří, horu Říp, hradní zříceninu Hazmburk nebo Milešovku.

Po jedné zastávce za městem Lovosice jsme přijeli do Drážďan po půl deváté. Hned po příjezdu jsme se vydali na prohlídku historického centra Drážďan. Z Brühlovy terasy jsme viděli řeku Labe a následně jsme po chvíli chůze dostali až k Semperově opeře (Semperoper), naproti které se nachází krásný historický a rozlehlý komplex katedrály Hofkirche. Kousek této katedrály přežil jako skoro jediný bombardování spojeneckými letci za 2. světové války.

Poté se naše výprava vydala do uzavřené zahrady galerie Zwingeru, kde jsme si mohli všimnout vystavených porcelánů v oknech a porcelánové zvonkohry. Jako poslední jsme se vydali prohlédnout Frauenkirche, jehož rekonstrukce byla dokončena až v roce 2005 a tzv. Knížecí průvod, což je 101 m dlouhý nástěnný obraz vytvořený z 25 000 porcelánových kachlíků. Dílo ukazuje podobu panovníků z rodu Wettinů v jezdeckém průvodu od začátku až do konce jejich vlády. K celému historickému pochodu městem jsme měli odborný výklad, o který se postarala naše paní ředitelka Markéta Švadlenová.

Po poznání historie města některé z nás čekala prohlídka v muzeu Zdraví (Hygienemuseum Dresden). Mohli jsme zde vidět např. fotky dítěte během jeho nitroděložního života nebo plastová socha skotu, na které byly zobrazeny všechny její cévy a nervy. Na zbytek času už jsme všichni dostali volno a vydali jsme se na adventní trhy a podle libosti i na nakupování v moderních nákupních centrech.

Bohužel čas utíkal rychle, a museli jsme se tak už za pár hodin odebrat k autobusu a hurá domů.

Výlet se velmi vydařil. Byli jsme moc spokojeni s předem připraveným programem, a k tomu nám ještě přálo krásné počasí. Doufáme, že se tento výlet zase někdy zopakuje a bude aspoň tak dobrý, jako ten letošní.


© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.