NÁVŠTĚVA GALERIE V HLUBOKÉ NAD VLTAVOU A INTERAKTIVNÍ VÝSTAVY ACCELERATING SCIENCE

Vloženo: 23. září 2016
Napsal(a): Mgr. Věra Komzáková


Ve čtvrtek 22. 9. 2016 jsme vyrazili s oktávou a septimou našeho gymnázia do terénu. Naše očekávání bylo veliké - jednak návštěva Galerie v Hluboké n/Vltavou, výstava českého surrealismu:Krása bude křečovitá, jednak odpoledne nás čekalo výstaviště v Českých Budějovicích s interaktivní výstavou: Accelerating Science - k jádru vědy.

V galerii jsme se věnovali umění, každý vnímal po svém dojmy z jednotlivých obrazů a mohl dokonce i spolupracovat - do pracovních sešitů doplnit samolepky, nebo další údaje.Některá jména surrealistů nebyla pro naše návštěvníky neznámá, např. Vítězslav Nezval, Karel Teige i Jiří Kolář. U jiných výrazných osobností, např. Marie Čermínové, Jindřicha Štýského museli objevit jejich snovost i skryté významy v krásných a zajímavých dílech.

S pohádkovým prostředím Hluboké jsme se rozloučili a vydali se do Českých Budějovic. Tam na nás čekala výstava úplně jiného zaměření - nejnovější poznatky a výzkumy vědy. Výstava poskytovala možnosti zapojit se do doprovodných programů, případně vyzkoušet si své vědomosti v závěrečném testu.

Se spokojeným pocitem, že dnes nezahálel ani rozum, ani cit jsme ujížděli zpět do Tábora.© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.