POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO ANGLIE

Vloženo: 22. června 2016
Napsal(a): Mgr. Radka Vanišová

Čtrnáct studentů naší školy se 13. června vydalo na šestidenní poznávací zájezd do Anglie (Námořní výprava do Portsmouth s CK Školní zájezdy).

Program byl opravdu pestrý – od důkladné prohlídky dvou fantastických válečných lodí (HMS Victory z období napoleonských válek a o několik desetiletí mladší HMS Warrior), několika námořních muzeí a okružní plavby přístavem Portsmouth, po výlet na Isle of Whight s návštěvou Osborne House, letního sídla královny Viktorie. Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít Stonehenge a další krásná místa jako gotické katedrály v Salisbury a Winchesteru, či vřesoviště v národním parku New Forest.

Před odjezdem domů jsme se ještě na den stavili v Londýně, překročili nultý poledník v Greenwich, projeli se lodí po Temži, prohlédli londýnský Tower včetně korunovačních klenotů, na Trafalgar Square se zaposlouchali do veřejné zkoušky Fantoma opery ...

Celý týden jsme si užívali typicky proměnlivého anglického počasí, což nám však nijak neubralo na dobré náladě.© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.