Základní škola při Táborském soukromém gymnáziu


NAŠI PRVŇÁČCI PRACOVALI NA ANGLICKÉM PROJEKTU E-TWINNING

Vloženo: 21. března 2016
Napsal(a): Mgr. Marta Arnold Sýkorová

V únoru a březnu 2016 se naše děti z první třídy zúčastnily mezinárodního projektu Let´s celebrate Easter together (Oslavme společně Velikonoce). Do projektu, jehož dorozumívacím jazykem je angličtina, se zapojilo 20 škol z různých zemí Evropské unie.

Prvním úkolem bylo vyrobit jarní a velikonoční dekorace a ukázat je ostatním účastníkům projektu, aby tak mohli načerpat nápady pro svoje další vlastní tvoření. Malování, vyrábění dekorací a výzdobě třídy se děti věnovaly v hodinách výtvarné výchovy, na kroužku Šikovné ručičky a jedno celé pondělní odpoledne místo hraní v družině.

Paní učitelka Mikešová dále s dětmi nacvičila velmi pěkné básničky, ve kterých se mluví o zvycích spojených s českými Velikonocemi. Děti recitaci doprovodily scénkou s pomlázkami, aby básničky byly srozumitelné pro všechny účastníky projektu.

Při hodinách angličtiny se děti seznámily s velikonočními zvyky ve Velké Británii, nakreslily si velikonoční přání, podívaly se na velikonoční příběh a naučily se dvě anglické velikonoční básničky, které doprovodily pohybem, aby ukázaly, že ví, o čem recitují. Recitace a scénky byly natočeny, dekorace vyfotografovány a potom byl celý náš projekt vložen na mezinárodní projektový portál e-twinning, kde si s dětmi prohlížíme přidávané projekty ostatních škol a seznamujeme se tak s velikonočními oslavami po celé Evropě.KARNEVALOVÝ REJ

Vloženo: 23. února 2016

I pro malou skupinu - naši 1. třídu - se v běžném školním dni najde příležitost, jak osvěžit a doplnit vyučování. Paní učitelka Iva Mikešová zorganizovala s dětmi a jejich rodiči v pondělí 22. 2. 2016 karnevalový rej. Tolik kostýmů a veselí! Zazněla hudba, krásné princezny, námořník i Ninja se Spidermanem se dali do tance. Nakonec i porota vyhodnotila nejzdařilejší kostýmy. To bylo krásné zimní odpoledne!HALLOWEEN V 1. TŘÍDĚ ZŠ

Vloženo: 4. listopadu 2015


2. listopadu proběhlo v naší 1. třídě strašidelné vyučování. Slavili jsme totiž Halloween.

Děti se převlékly do různých masek a kostýmů a celý den plnily zajímavé úkoly.

Dozvěděly se kde a proč se tento svátek slaví a také si připomněly oslavu našeho českého svátku.PRVŇÁČCI V KNIHOVNĚ

Vloženo: 19. září 2015

Naši prvňáčci absolvovali první „žákovskou“ akci: návštěvu dětského oddělení Městské knihovny Tábor. Zahájili tak zároveň miniprojekt „Knížka pro prvňáčka“, který pod vedením p. učitelky Mgr. Ivy Mikešové bude naše 1.A ve spolupráci s knihovnou realizovat.

Knížky děti zaujaly, jak je vidět z fotografií, a tak se sem naši nejmenší přijdou podívat, poučit a pobavit brzo i v rámci festivalu Tabook. Fotografovala paní knihovnice Dana Denišová.

Těšíme se na spolupráci! Chceme, aby se knížky staly součástí našich dobrodružství!PRVŇÁČCI SE SEZNAMUJÍ - SE SPOLUŽÁKY A SE TŘÍDOU

Vloženo: 3. září 2015

2. září 2015 již ve třídě zůstali naši prvňáčci jen s paní učitelkou. Prohlédli si celou školu a pak se věnovali jen své třídě, která se jim moc líbí.


SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ VÝUKY V NOVÉ 1. TŘÍDĚ ZŠ

Vloženo: 2. září 2015Za účasti vzácných a milých hostů proběhlo slavnostní přestřižení pásky nově otevřené první třídy naší Základní školy.
10 nových prvňáčků, na které čekala milá paní učitelka, krásná nově vybavená třída, dárkový balíček plný školních potřeb a pomůcek, dárky od Města Tábora, předané paní poslankyní Maxovou, nastoupilo s malou trémou, ale velkým elánem do nové životní etapy. Podpořit je také přišli rodiče a mnozí další rodinní příslušníci.
Nový vstup do první třídy a do prvního školního dne se velmi povedl, přejeme našim nejmenším mnoho štěstí a úspěchů!

Vše je připraveno
- třída!

- tabule!

- dárečky!

- i slavnostní páska!

Slavnostní přestřižení pásky nové první třídy při soukromém gymnáziu – Ing. Michaela Petrová, místostarostka města Tábora, Ing. Karel Vrkoč, tajemník jihočeského hejtmana, Ing. František Dědič za školskou radu.

Prvňáčkům přáli úspěch i další milí hosté: poslankyně PS parlamentu ČR Ing. Radka Maxová, člen Rady města Tábora a absolvent našeho gymnázia Petr Novák a tajemník táborského úřadu a člen naší školské rady Ing. Lubomír Šrámek.


Po krátkém přivítání si už prvňáčci i s rodiči prohlédli svoje lavice i s dárky.© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.

Táborské soukromé gymnázium, s.r.o. - netkatalog.cz Gymnázia - netkatalog.cz

© Táborské soukromé gymnázium a Základní škola, s. r. o.